+38 044 364 16 56
+38 067 945 04 34
+38 050 465 44 10
УКР
Чи потрібно проводити лабораторні аналізи водопровідної води?
Ми ретельно контролюємо якість питної води централізованої системи водопостачання м. Києва на всіх етапах її водопідготовки та на виході з очисних водопровідних споруд. За результатами лабораторних досліджень хіміко-бактеріологічних лабораторій Товариства якість питної води, що подається споживачам Києва, за всіма показниками відповідає вимогам ДержСанПіН 2.2.4-171-10. А щоб питна вода дійшла до кранів споживачів такою ж чистою, ми також контролюємо її якість у міській водопровідній мережі. Для цього ми щодня відбираємо проби у 35 контрольних точках розподільчих водопровідних мереж на різних вулицях по всіх районах Києва.

Контрольні точки – це звичайні водорозбірні крани, встановлені на водопровідних мережах. Зазвичай вони розташовані на найбільш підвищених, віддалених та тупикових ділянках мережі, тобто там, де ймовірність погіршення якості води найбільша.


Як ми відбираємо проби води в контрольних точках водопровідної мережі Києва

Для відбору проб води наші пробовідбірники спочатку спускають воду протягом 15 хвилин, а потім додатково стерилізують пробовідбірний кран (обпалюють його тампоном, змоченим спиртом).

У Головній лабораторії Товариства відібрані проби води аналізуються:

– за показниками епідемічної безпеки – мікробіологічні;

– за санітарно-хімічними показниками - органолептичні, фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні.

В середньому за рік кількість проб питної води, що не відповідають вимогам ДержСанПіН 2.2.4-171-10 складає: за органолептичними та фізико-хімічними показниками – 0,12%, за мікробіологічними показниками – 0,05% .

У випадках, коли було виявлено відхилення від нормативних вимог, експлуатаційні служби Київводоканалу негайно відключають ділянку мережі або елемент технологічного ланцюжка, де була взята ця проба, проводять ремонт, дезінфекцію та промивку мереж. Подальше включення в роботу проводиться тільки при повній відповідності результатів проб водопровідної питної води за всіма показниками вимогам чинного ДСанПіН.
Зв’яжемось з Вами для надання більш детальної інформації
Введіть Ваш номер телефону
FAQ
Пн-Пт - 10:00 до 18:00,
Cб-Вс - по договоренности
Киевская обл., г. Вышгород, ул. Ватутина 55