+38 044 364 16 56
+38 067 945 04 34
+38 050 465 44 10
УКР
Чи потрібно проводити лабораторний аналіз води?
Аналіз води обов’язковий для всіх видів джерел води: водопровідна вода, свердловина, колодязь, бюветна вода, каптажі та джерела, вода після фільтрів та фасована вода. Деякі параметри води можна визначити самостійно – це органолептичні показники: смак, присмак, запах. Але вони не показують комплексний склад води.

Головним завданням аналізу води – проведення дослідження для визначення якості та безпечності питної води. Вода – це основа життя. В організмі людини вміст води в середньому становить 65-70%, тому необхідно забезпечити себе не тільки нормою споживання, а й якісним складом води.

Лабораторний аналіз води може бути хімічний та мікробіологічний. За допомогою хімічного аналізу у воді досліджуються органолептичні показники (запах, смак, кольоровість та каламутність), фізико-хімічні показники (водневий показник рН, жорсткість, лужність, кальцій, магній, сульфати, хлориди, залізо, марганець та ін.), а також токсикологічні показники (фториди, нітрати, нітрити, амоній, алюміній та ін.). Мікробіологічний аналіз спрямований на виявлення можливого вмісту патогенних мікроорганізмів.

Склад води, навіть в одному джерелі, має змінний характер. Тобто склад води може коливатися за рахунок геохімічних процесів, сезонних та кліматичних змін. Тому рекомендовано проводити дослідження води хоча б один раз на рік. Для свіжих свердловин на першому році експлуатації рекомендується проводити дослідження води щоквартально. При використанні фільтрів важливо слідкувати за правильною його роботою і проводити дослідження води в процесі експлуатації фільтру.

Для колодязів та неглибоких свердловин ймовірність попадання в водоносні горизонти забруднення вкрай висока, тому обов’язково проводити аналіз як хімічний, так і мікробіологічний. Більш глибокі артезіанські свердловини менш схильні до біологічного забруднення і частіше вимагають визначення в основному хімічного складу.

При використанні фільтрів важливо провести хімічний аналіз води, так як неправильно підібраний фільтр може не справлятися зі своїм завданням. Також важливо провести мікробіологічний аналіз води, тому що в процесі експлуатації фільтру може утворюватися біоплівка, що призводить до вторинного забруднення води.

Питна вода, призначена для споживання людиною, повинна відповідати таким гігієнічним вимогам: бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенню, мати сприятливі органолептичні властивості та мати відповідний хімічний склад згідно ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Зв’яжемось з Вами для надання більш детальної інформації
Введіть Ваш номер телефону
    Пн-Пт - 10:00 до 18:00,
    Cб-Нд - за домовленістю
    Київська обл., м. Вишгород, вул. Ватутіна 55